KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Náměstek hejtmana Curylo: Je pro mě nepřijatelné, že tak závažné rozhodnutí nebylo vydáno s dostateč
Zpět

Náměstek hejtmana Curylo: Je pro mě nepřijatelné, že tak závažné rozhodnutí nebylo vydáno s dostatečným předstihem

Přidáno 19. 7. 2020
Ilustrační foto
stabruntalsko.cz

První náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo (KDU-ČSL) se vymezuje proti způsobu a rozsahu vyhlášení mimořádného opatření krajskou hygienickou stanicí.

„Zásadně se vymezuji proti způsobu a rozsahu vyhlášení mimořádného opatření č. 15/2020 KHS pro Moravskoslezský kraj, a to zejména v části omezující veřejné venkovní produkce. Ze strany KHS a MZ ČR jsme byli v poslední době ujišťováni, že situace v postižených okresech se uklidňuje a je pod kontrolou. Proto jsem naprosto šokován vydáním tohoto mimořádného opatření, a to s okamžitou platností,“ napsal na Facebooku první náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.

„Je pro mě naprosto nepřijatelné, že tak závažné rozhodnutí nebylo vydáno s dostatečným předstihem a neumožnilo všem dotčeným kulturním, zdravotním, sociálním organizacím a podnikatelským subjektům se na tuto situaci připravit,“ pokračoval Curylo.

„Je mi neskutečně líto všech organizátorů kulturních akcí, kteří nyní musí řešit okamžité rušení svých akcí a také zklamaných návštěvníků. Pro kulturu Moravskoslezského kraje je to nečekaná a velmi bolestná rána, která může dlouhodobě negativně poznamenat obraz našeho kraje,“ uzavřel své vyjádření kandidát na hejtmana Moravskoslezského kraje.

kategorie Z médií