KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Mynář má prezidenta chránit, místo toho ale jede hradní intriky, říká Bartošek
Zpět

Mynář má prezidenta chránit, místo toho ale jede hradní intriky, říká Bartošek

Přidáno 19. 10. 2021
Ilustrační foto
DVTV

Chování hradního kancléře Vratislava Mynáře je podle místopředsedy KDU-ČSL Jana Bartoška nelidské. Je nyní čas na aktivati článku 66? Bude jasněji po jednání předsedy senátu s jednotlivými šéfy sněmovních stran? Více v rozhovoru. 

„Je to kancléř Mynář, kdo má prezidenta hájit a chránit, místo toho ale hraje nějaké hry a intriky. Je to od něj nefér,” říká šéf poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek. „Nastal čas ústavní článek 66 aktivovat. Jestliže se v dopise ÚVN píše, že prezident není schopen vykonávat úřad a prognóza je velmi nejistá, tak je to jasná řeč. Můžeme k tomu ale přistoupit až ve chvíli, kdy bude ustavena nová sněmovna. Podle mě je důležité, aby funkce předsedy připadla koalici Spolu,” dodává.

„Jsem přesvědčen o tom, že zástupci politických stran budou k článku 66 přistupovat s velkou citlivostí. Musíme ale vědět, zda prezident je či není vykonávat úřad,“ řekl lidovecký poslanec.

„Jestli hradní kancléř měl informace o stavu pana prezidenta, následně k němu přivedl předsedu sněmovny a uvedl ho v omyl, tak je to velmi nefér,“ uvedl k chování Vratislava Mynáře poslanec Bartošek.

Více zde. 

kategorie Z médií