KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Můžeme být vůdčí konzervativní silou v Česku, říká kandidát na předsedu KDU-ČSL Výborný
Zpět

Můžeme být vůdčí konzervativní silou v Česku, říká kandidát na předsedu KDU-ČSL Výborný

Přidáno 22. 3. 2019
Ilustrační foto
info.cz

Lidovce čeká už na konci března volba nového předsedy. Jedním z trojice kandidátů je i poslanec Marek Výborný. 

V rozhovoru pro INFO.CZ mluví o potenciálu KDU-ČSL, ze které podle něj může být vůdčí konzervativní síla tuzemské politiky. Jako předseda by chtěl zdůraznit prorodinnou politiku a věnovat se oblasti insolvencí a exekucí nebo školství, ke které má jako dlouholetý učitel a ředitel gymnázia blízko. 

S koncem března se KDU-ČSL rozhodne, kdo vystřídá v křesle předsedy Pavla Bělobrádka. Poté, co úvahy o kandidatuře v rozhovoru pro INFO.CZ vyloučil europoslanec Tomáš Zdechovský, zůstali tři vážní kandidáti. Vedle předsedy lidoveckého poslaneckého klubu Jana Bartoška a exministra zemědělství Mariana Jurečky je to právě poslanec Marek Výborný. 
Výborný uznává, že na rozdíl od protikandidátů nemá za sebou osm let v nejvyšší politice, ale skutečnost, že je relativně 'novou tváří'nepovažuje za handicap. Strana má podle něj nenaplněný potenciál. „Neměli bychom být stranou, která se každý měsíc bojí, zda v průzkumu obdrží 4,9 % nebo 5,1 %. Že máme mnohem větší potenciál ukázalo i první kolo prezidentské volby, kde Pavla Fischera volilo přes 10 % voličů, přičemž průnik jeho a naší volební skupiny je téměř stoprocentní. Můžeme být dominantní konzervativní silou,“ říká a dodává, že lidovci musejí být autentičtí a racionální a svá témata musejí umět srozumitelně prodat voličům, ne je přenechat populistům. 

Více ZDE

kategorie Z médií