KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Musíme řešit problémy zdravotnictví, ne jeho ministra, říká lékař a politik Philipp
Zpět

Musíme řešit problémy zdravotnictví, ne jeho ministra, říká lékař a politik Philipp

Přidáno 14. 5. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Nyní, kdy se pandemie koronaviru zdá být na ústupu a je stále třeba řešit řadu problémů ve vytíženém zdravotnictví, se místo nich řeší spíše problémy resortního ministra Petra Arenbergera (za ANO). V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl revmatolog a zároveň politik Tom Philipp (KDU-ČSL). Podle něj se Arenbergerovo fungování v čele ministra resortu zdravotnictví očividně nepovedlo.

Philipp, který figuruje na pražské kandidátní listině koalice Spolu pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny coby člen KDU-ČSL, si podle svých slov zprvu myslel, že Arenberger bude na pozici ministra zdravotnictvím dobrou volbou. „Věřil jsem, že zkušený lékař a člověk, který vede velkou nemocnici, bude příslibem toho, že se nějakým způsobem bude lépe zvládat pandemie a další věci ve zdravotnictví,“ uvedl Philipp, který je přednostou Kliniky revmatologie a rehabilitace 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní Thomayerovy nemocnice.

O tento dojem ovšem přišel především kvůli tomu, že na Arenbergera v posledních dnech vylézají na povrch nové informace. Lhal například o množství svých nemovitostí a kromě toho také vydělal desítky milionů korun nezákonným způsobem. „Bohužel vidím, že se zase zabýváme problémy pana ministra z minula. Je mi to líto, protože místo toho, abychom se mohli vrhnout do práce a řešit konkrétní problémy zdravotnictví, řešíme jeho minulost,“ dodal ve vysílání CNN Prima NEWS Philipp.

Více zde.

kategorie Z médií