KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Musíme otevřít maximální počet obnovitelných zdrojů, uvedl předseda KDU-ČSL Jurečka
Zpět

Musíme otevřít maximální počet obnovitelných zdrojů, uvedl předseda KDU-ČSL Jurečka

Přidáno 23. 6. 2021
Ilustrační foto
IKDP, Novinky.cz

Jaké jsou plány Evropské komise v energetické oblasti a jak mohou do budoucna ovlivnit evropskou ekonomiku a energetickou soběstačnost? Přinesla by Česku orientace na vývoj, výrobu a export elektromobilů přidanou hodnotu? A jaké by byly možné výhody nebo rizika alternativních technologií v jaderné energetice ve srovnání s konvenčními jadernými elektrárnami? O těchto a dalších otázkách diskutoval i předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Předseda lidovců byl součástí panelu Budoucnost energetické politiky v Evropě. „Pro energetickou budoucnost je potřeba zejména maximálně využít zdrojů, které máme, zároveň využít dostupných nástrojů, ale také rozvíjet edukační rovinu a spolupráci s našimi evropskými sousedy, abychom uměli kooperovat, hledat společné kroky a doplňovat se,“ uvedl Jurečka. Doplnil, že pro Českou republiku je zároveň klíčové otevřít maximální počet zdrojů pro obnovitelnou energetiku.

Více zde.

kategorie Z médií