KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Můj věk je na hejtmana ideální. Problém Jihomoravského kraje je klimatická změna a sucho, říká lidov
Zpět

Můj věk je na hejtmana ideální. Problém Jihomoravského kraje je klimatická změna a sucho, říká lidovecký politik Jan Grolich

Přidáno 6. 2. 2020
Ilustrační foto
XTV.cz

Jak vznikne, že se tak mladý člověk stane kandidátem na hejtmana? Jihomoravský kraj zřizuje nemocnice ve Znojmě, Břeclavi, Kyjově, Hodoníně, Vyškově, Letovicích, Ivančicích, Tišnově a Hustopečích. Nyní každá nakupuje a jedná za sebe. Měly by krajské nemocnice spadat pod jednu organizaci? Jak takový plán vnímá a může podle politika Jana Grolicha (KDU-ČSL) přinést kýžené finanční úspory? Je zdravotnictví největší problém kraje?

„Myslím, že je to ideální věk. Díky tomu, že jsem začal brzo se starostováním a díky tomu, že už jsem čtyři roky v zastupitelstvu Jihomoravského kraje, vedu tam náš zastupitelský klub, tak si myslím, že zkušenosti jsem bez problému nasbíral, a jenom vedení samosprávy povýším o level výš," konstatuje adept na hejtmana Jihomoravského kraje Jan Grolich.
 

„U nemocnic vznikne nějaká zastřešující organizace, jak je to i v jiných krajích. Není to přímo o tom, že hejtman nemocnice řídí. Na prvním místě je ale problém dopravy. Druhým problémem kraje je sucho a klimatická změna, s tím se za poslední čtyři roky nic moc nedělo. Co se týká Velké ceny Brna, nyní je ještě udržitelná, ale jakékoli navýšení už nepřipadá za mě v úvahu," uvádí Grolich.

Celý rozhovor si můžete pustit zde.

 

kategorie Z médií