KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Uznáním protilátek ušetříme a mnohým ulehčíme život, říká krajský lídr koalice SPOLU
Zpět

Uznáním protilátek ušetříme a mnohým ulehčíme život, říká krajský lídr koalice SPOLU

Přidáno 24. 9. 2021
Ilustrační foto
5plu2

Ve svých jednapadesáti letech má vysočinský lídr koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) Vít Kaňkovský, profesí ortoped a primář centrálních operačních sálů havlíčkobrodské nemocnice, bohaté zkušenosti s politikou. Doma v Třešti působí v zastupitelstvu už od svých 28 let, třetí období je krajským zastupitelem a nyní končí své druhé období ve Sněmovně.

Máte ještě energii bojovat o hlasy voličů?
Hodně jsem před letošními volbami uvažoval o tom, že se naplno vrátím k medicíně, a měl jsem i nějaké manažerské nabídky. Tím impulzem k tomu, abych znovu kandidoval, byl právě projekt Spolu, i když jsem v tomto spojení zpočátku viděl řadu rizik. Postupně mě debaty přesvědčily, že je to smysluplné spojení, a jestli chceme v této hodně rozbouřené době přinést nový impulz, dá se to prostřednictvím obrušování názorů. I loňské krajské volby na Vysočině ukázaly, že jsme schopni se domluvit na široké koalici, z části stejné, jako je dnes Spolu.

Představte si situaci, že dvě koalice složené z demokratických stran ve volbách uspějí natolik, že po nich budou sestavovat vládu. O vás se mluví jako o kandidátovi na ministra zdravotnictví. Troufl byste si na tohle, jak už někdo přede mnou napsal, „elektrické“ křeslo?
Zodpovědnosti se určitě nebojím. V minulosti už jsem se nečekaně stal ředitelem brodské nemocnice. Není to o troufání, za sebe ale říkám, že to není mým primárním cílem. Zdravotní problematice se chci samozřejmě věnovat i nadále. Osobně vidím uvnitř naší koalice jiné vhodné kandidáty na ministra, například Toma Philippa nebo Vlastimila Válka, se kterým jsem v koaličním AntiCovid týmu.

Více zde. 

kategorie Z médií