KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ministr pro vědu má podle Bělobrádka smysl. Zkritizoval Babišovu vládu
Zpět

Ministr pro vědu má podle Bělobrádka smysl. Zkritizoval Babišovu vládu

Přidáno 4. 11. 2021
Ilustrační foto
EuroZprávy

Za smysluplný má návrh vznikající vládní koalice Spolu s Piráty a Starosty na zřízení ministra pro vědu a výzkum lidovec Pavel Bělobrádek, který byl místopředsedou vlády pro vědu a inovace za premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). ČTK dnes Bělobrádek řekl, že končící vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) podporu vědy a výzkumu nerozvíjela a Česku tak "trochu ujel vlak".

Jednání o vzniku vlády Spolu a PirStan se Bělobrádek neúčastnil, personálie odmítl komentovat.

„V případě, že by vzniklo toto místo, já jsem svého času navrhoval i ministerstvo delimitací současných agend z jiných ministerstev, tak mi to smysl dává," řekl Bělobrádek, který byl vicepremiérem pro vědu od ledna 2014 do prosince 2017. Úplně podle něj stačí, aby měl ministr bez portfeje kabinet kolem deseti lidí, popřípadě posílit jednotlivé agendy v řádech jednotek lidí. Postupně by pak mohly být slučovány agendy rozdrobené mezi jednotlivé resorty.

Ministra pro vědu by ve vznikající vládě měla mít koalice Spolu tvořená vedle lidovců také ODS a TOP 09. K jednání o vzniku kabinetu Bělobrádek řekl, že některé programové návrhy při přípravě podkladů pro jednání oponoval.

Více zde.  
kategorie Z médií