KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ministr Jurečka: Trestejme surové rodiče, kriminalizovat pohlavek v mezní situaci ale nechci
Zpět

Ministr Jurečka: Trestejme surové rodiče, kriminalizovat pohlavek v mezní situaci ale nechci

Přidáno 7. 2. 2022
Ilustrační foto
DVTV

Je výchovný pohlavek správná cesta při výchově dětí? Jak bude nastavena další spolupráce v Poslanecké sněmovně? Tématem byla také pomoc občanům České republiky při zvyšování cen. Pozvání do DVTV přijal ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Má to být o určité míře svobody rodičů, kteří jsou zodpovědní za výchovu svých dětí. I já vidím, že u každého dítěte funguje trochu něco jiného. Nechci rodičům říkat, jestli pohlavek v mezní situaci je, nebo není špatná výchova,” odmítá ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka kritiku za svoje výroky o fyzických trestech.

Řeč přišla také na současné zvyšující se ceny potravin a energií a postup vlády při zvládání této situace. ,,Potřebujeme postupně snižovat rychle rostoucí tempo zvyšování výdajů státního rozpočtu. Od začátku říkáme, že ta pomoc bude adresná. Při současném stavu státního rozpočtu nemáme na to, abychom rozdávali plošně," dodal ministr. 

Více zde. 

kategorie Z médií