KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ministr Jurečka: Nižší daň na solární panely, kola či půjčování knih. Vláda zvažuje podporu zelených
Zpět

Ministr Jurečka: Nižší daň na solární panely, kola či půjčování knih. Vláda zvažuje podporu zelených výrobků

Přidáno 3. 2. 2022
Ilustrační foto
E15

Ekologicky šetrné produkty se možná dočkají nižšího zdanění. Vláda chce podle ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) využít prosincového rozhodnutí ministrů financí EU o možnosti zařazení zelených výrobků a služeb do nižší sazby DPH. Kromě lidovců podporují záměr i koaliční Starostové a nezávislí.

„Neuvažujeme pouze v kontextu čtyřletého volebního období, ale díváme se dál,“ uvedl Jurečka. „Proto je naší prioritou péče o životní prostředí. Její podstatnou součástí je zajištění dostatečného množství udržitelné energie pro všechny občany. Podporujeme rozvoj obnovitelných zdrojů energie,“ řekl ministr s tím, že snížení daně na solární panely je logický krok.

„Mezi další možnosti by se určitě dalo zahrnout půjčování knih, rekonstrukce bytů a domů, nízkoemisní vytápění či pokrytí kvalitním internetovým připojením v rámci politiky digitalizace,“ dodal Jurečka.

Více zde. 

kategorie Z médií