KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ministr Jurečka: Humanitární dávky se snažíme administrovat online. Na úřady práce nabíráme nové lid
Zpět

Ministr Jurečka: Humanitární dávky se snažíme administrovat online. Na úřady práce nabíráme nové lidi

Přidáno 22. 3. 2022
Ilustrační foto
Český rozhlas

Ukrajinci, kteří utekli do České republiky před válkou, můžou ode dneška žádat o humanitární dávky. Úřady práce jim vyplatí 5 tisíc korun. Žádat můžou přímo na pobočkách nebo v mobilní aplikaci. Pozvání do Českého rozhlasu přijal vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka z KDU-ČSL, podle kterého pracovní trh poptává více než 30 tisíc pracovních míst.

„Ukrajinci nebudou potřebovat žádné zprostředkovatele ani agentury, mohou se přímo ve firmách o práci se ucházet,“ vysvětluje ministr. 

Řeč byla také o humanitární dávce. ,,Nárok na humanitární dávku mají všichni, kteří sem přijdou a mají vyřízené vízum v ČR. Těch 5 tisíc korun má sloužit na uspokojení základních potřeb. V tuto chvíli budeme dávky vyplácet z rozpočtu ministerstva práce a sociálních věcí, který máme vyčleněn na tento typ dávek. Zároveň budu jednat na úrovni EU, abychom některé části nákladů hradili ze společného rozpočtu," dodal ministr. 

Více zde. 

kategorie Z médií