KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ministr Jurečka (KDU-ČSL): SPD dáváme prostor, ale ani hodiny nestačily. Trpělivost není nekonečná
Zpět

Ministr Jurečka (KDU-ČSL): SPD dáváme prostor, ale ani hodiny nestačily. Trpělivost není nekonečná

Přidáno 17. 2. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) avizoval, že trpělivost s obstrukcemi není nekonečná. „Dáváme SPD prostor, aby se vyjádřila, ale ani čtrnáct nebo patnáct hodin jim nestačilo. Trpělivost není nekonečná,“ podotkl v pořadu K věci a dodal, že pokud se situace bude opakovat, zamyslí se nad změnou jednacího řádu Sněmovny.

Nekonečné obstrukce ze strany opozice jsou pro řadu poslanců neúnosné. V úterý předseda SPD vydržel celých šest hodin stát u řečnického pultíku a omílat kritiku i nové body programu jednání. Jenže i to má podle Jurečky své meze. „Netají se tím, že má ambice dělat obstrukce. Smutné a blbé je to, že obstrukce stojí daňového poplatníka zhruba 700 tisíc korun každou hodinu jednání Sněmovny,“ uvedl.

Ačkoliv jsou obstrukce legitimním nástrojem opozice, podobnou situaci ministr za devět let ve Sněmovně nezažil. „Pochopil bych, kdyby Okamura v dalším projevu vyjádřil obavy a nesouhlas, ale blokovat jednání Sněmovny a načítat nové body do programu je něco, co tady nikdy nebývalo,“ pokračoval.


Více zde. 

kategorie Z médií