KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Miluše Horská (KDU-ČSL): Odmítla jsem nabídky na prezidentské volby
Zpět

Miluše Horská (KDU-ČSL): Odmítla jsem nabídky na prezidentské volby

Přidáno 9. 8. 2021
Ilustrační foto
MF Dnes

Miluše Horská je už jedenáct roků senátorkou za Pardubice. Dlouholetá ředitelka Školy Svítání, která pomáhá handicapovaným dětem, má ve městě silnou pozici. Nicméně babička syna hokejisty Tomáše Zohorny nepovažuje pokračování ve funkci za samozřejmé.

Někdo možná může mít představu, že práce senátora je vlastně docela pohoda. Tu a tam schůze v Praze, občas nějaký raut, stříhání pásek či dobročinný koncert. Podle senátorky za Pardubice Miluše Horské minimálně u ní to tak není. „Chodí za mnou občané s různými problémy. Když mají pocit, že jim nepomohly úřady nebo třeba policie, jdou za mnou. Chtějí, abych jim pomohla. Skoro bych řekla, že jsem se dostala do pozice jakési krajské ombudsmanky. Nejsem kouzelník a nemám čarovný proutek, ale snažím se těm lidem minimálně někde otevřít dveře a tím jim pomoci. Když se to povede, mám radost,“ uvedla lidovecká senátorka Miluše Horská.

Senátorkou jste už 11 roků. Naplňuje vás stále ta práce?
Politika je velká výzva. Výzva byla už Škola Svítání, ale politika a Senát jsou v mnoha ohledech ještě větší výzvou. Problémy se na vás doslova valí. Když něco chcete o milimetr posunout, tak to stojí strašně moc energie, a ještě se to vůbec nemusí povést. Klacky pod nohy vám nehází jen lidé z opozice, ale klidně i kolegové. Kdo reálnou politiku nezažil, těžko si může představit, jak složité je prosadit i třeba úplně nekonfliktní a zcela jasně prospěšnou věc. Nicméně ta práce mne stále baví a dělám ji ráda. Nechci si hrát na nějakou velkou političku, pořád se považuji spíše za ženu z praxe.

Rozhovor vyšel 9. srpna v MF DNES. Více zde. 

kategorie Z médií