KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Miluše Horská (KDU-ČSL): Máme opět naději ve stát, kde ještě právo bude něco znamenat
Zpět

Miluše Horská (KDU-ČSL): Máme opět naději ve stát, kde ještě právo bude něco znamenat

Přidáno 18. 11. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

Senátorka za KDU-ČSL Miluše Horská v rozhovoru pro Český rozhlas vyprávěla nejen o tom, jak sama prožívala události roku 1989, ale promluvila také o aktuálním stavu demokracie v naší společnosti nebo o významu vrchní komory Parlamentu v dnešní době.

„17. listopad pro mě znamená radost, svobodu a silné emoce. Listopad 1989 si pamatuji jako dobu velkého vzrušení z toho, že se děje něco, co neznáme, ale zároveň jako dobu velkých obav. Kvůli komunismu jsme se báli a já si myslím, že naše společnost je tímto strachem manipulována dodnes,“ uvedla Miluše Horská.

Na otázku, zda to, co kolem nás dnes zažíváme, je stále demokracie, uvedla: „Ano, je to dialog, je to ta postkomunistická demokracie. Když se podíváme ke svým sousedům, kteří si myslí, že demokracii ještě mají, zjistíme, že z našeho pohledu už tam není. Domnívám se, že my jsme to v těchto volbách stihli zachránit a máme opět naději ve stát, kde ještě právo bude něco znamenat,“ doplnila senátorka.

Více zde. 

kategorie Z médií