KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Vláda by měla udělat zátěžový test i přeshraničně, abychom v případě zhoršení situace nemuseli zavří
Zpět

Vláda by měla udělat zátěžový test i přeshraničně, abychom v případě zhoršení situace nemuseli zavřít hranice, řekl v ČT24 Bartošek

Přidáno 10. 7. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Ohniska nákazy jsou i v sousedních zemích. V Horních Rakousích musejí lidé ode dneška znovu nasazovat roušky. Spolková země, sousedící přímo s Českem, má aktuálně přes 400 nemocných. My jsme říkali na dnešním mimořádném jednání sněmovny, milá vládo, udělej zátěžový test a zkus to udělat přeshraničně, abychom nemuseli opakovat model, že když se situace zhorší, že zase zavřeme hranice a znemožníme lidem cestovat," komentoval v Událostech, komentářích koronavirovou situaci v České republice a okolních státech předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek.

Lidovci chtěli, aby česká vláda vstoupila do jednání s okolními státy, udělala zátěžové testy, jak by se to řešilo v případě zhoršení situace, bohužel to vláda odmítla.

Naší zodpovědností je, aby druhá vlna nenastala. To znamená, musíme včas a rychle řešit lokální ohniska, kde zcela zásadní je rychlé a plošné testování s jasnými výsledky a jasným postupem," dodal Bartošek.

Více zde.

kategorie Z médií