KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michaela Šojdrová: Používání moderních technologií považuji za samozřejmé
Zpět

Michaela Šojdrová: Používání moderních technologií považuji za samozřejmé

Přidáno 24. 9. 2021
Ilustrační foto
Infonoviny

Europoslankyně Michaela Šojdrová ve snaze přispět k získání odpovědí odborníků na řadu otázek, týkající se možné modernizace vepřínu v Těšnovicích, navštívila několik farem a uspořádala webinář. Jak se nyní dívá po konzultacích s odborníky na problematiku? I o tom bude následující rozhovor s europoslankyní.

Poté, co na jaře spolek Hortus Moraviae žádal město Kroměříž o další peníze na soudní jednání proti záměru SZP Těšnovice, slíbila jste uspořádat exkurzi do moderních nizozemských farem. To ale kvůli covidové situaci není vhodné. Uspořádat proto setkání s odborníky přes internet byl dobrý nápad. Co vás v diskuzi nejvíce zajímalo? 
ylo to celé natolik zajímavé, že to stojí za zhlédnutí i napodruhé, proto nabízím videozáznam na mém webu. Zaujalo mě například to, jak podobné problémy naši a nizozemští chovatelé prasat řeší i když jsou velikostně rozdílní. Dokonce jeden z těch podniků používal stejnou technologii na čistění vzduchu jako v Unčovicích a dobře její fungování vysvětlil. Hlavně se mi líbil přístup těch chovatelů. Neměli potřebu něco lakovat narůžovo, protože ta jejich práce je těžká a není dnes vůbec moc zisková. Jsou to prostě farmáři, kteří chtějí uživit své rodiny, dávají práci lidem a produkují maso, o které je zájem. A je na nich vidět i to, že chtějí, aby zvířata žila v dobrých podmínkách. Používání moderních technologií považují za samo zřejmé, jak v Holandsku, tak u nás. Pračky vzduchu jsou samozřejmostí. Těšnovice jsou v tomto opravdu skanzen. Také mě překvapilo, že zástupce Hortus Moravia, který byl přihlášen, nevznesl žádný dotaz nebo komentář, protože měl příležitost. Mně šlo o to, abychom se o tomto vážném problému bavili otevřeně a abychom se zkušenými chovateli hledali to nejlepší řešení, v zájmu všech. Dohadování přes média nic nevyřeší.

Více zde. 

kategorie Z médií