KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Všichni ti, kteří se na válečných zločinech podílí, budou vyhledáni, so
Zpět

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Všichni ti, kteří se na válečných zločinech podílí, budou vyhledáni, souzeni a trestáni

Přidáno 4. 5. 2022
Ilustrační foto
Česká televize
Evropská komise navrhuje ukončit dovoz ruské ropy do Evropské unie. Oznámila to šéfka komise Ursula von der Leyenová. Nový balíček protiruských sankcí se vztahuje i na další banky (včetně největší z nich Sberbank), ukončení dezinformačních televizí a také má zakročit proti válečným zločincům. Pozvání k okomentování situace přijala lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová.
„Balíček navazuje na to, co již bylo přijato a jsou v něm velmi důležité body, které se týkají také ukončení dezinformačních televizí. Dále je tam také sankce proti všem těm, kteří spáchali válečné zločiny v Budči nebo Mariupolu. Je potřeba říct, že všichni ti, kteří se na těchto zločinech podílí, budou vyhledáni, souzeni a trestáni. To jsou důležité věci, které Evropská komise navrhuje a já věřím, že členské státy včetně nás tento sankční balíček podpoří,“ okomentovala obsah sankčního balíčku Michaela Šojdrová.
 
„Když se podíváme na boje na Ukrajině, tak to zatím zkrátka nevypadá, že by ruský postup přijaté sankce ze strany Evropské unie nějak zvláště zabolely nebo ovlivnily. Samozřejmě pan prezident Putin se tváří, jako by ho to příliš nebolelo. Na druhou stranu, kdyby to skutečně nebolelo, tak už dávno do Evropské unie zastavil ropu i plyn. Potřebuje peníze mnohem více než EU, ta je schopna se s tím zastavením těchto zdrojů vypořádat. Možná ne okamžitě, ale v postupných krocích,“ obhajovala kroky Evropského parlamentu Šojdrová.
 
„Myslím si, že sankce jsou velmi důležité i pro podporu odboje Ukrajiny a jejich odpor. Ukrajina navíc cítí solidaritu ze strany Evropské unie. Já jsem mezi poslanci, kteří si myslí, že nesmíme finančně podporovat Putina, ale toho je možné dosáhnout jenom ve shodě s členskými státy, abychom to zvládli i ekonomicky,“ vysvětlila Michaela Šojdrová.


Více zde.
kategorie Z médií