KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Putina nikdo neprovokoval. Ukrajině musíme pomáhat
Zpět

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Putina nikdo neprovokoval. Ukrajině musíme pomáhat

Přidáno 18. 3. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

V současné době na Ukrajině nadále pokračuje válka, protože na její území bezdůvodně a agresivně vtrhla ruská vojska. Je současná pomoc Ukrajincům ze strany Evropské unie a NATO dostatečná? Pozvání do Máte slovo přijala europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). 

,,Nebavíme se o žádné teorii, na Ukrajině panuje skutečná válka, umírají tam lidé. Putina nikdo neprovokoval. On na Ukrajinu šel, protože touží obnovit Sovětský svaz. To bylo bez provokace. My pomáháme například tím, že Ukrajině dodáváme zbraně. To je cesta, kterou v tuto chvíli volí členské státy NATO, aby pomohli Ukrajině, která je schopná se bránit. V tuto chvíli však Ukrajina není členským státem NATO, tím pádem tam ani podle vnitřních pravidel aliance nemůže vyslat vojáky,” řekla Šojdrová.

Řeč byla také o pomoci, kterou podnikají členské státy EU. ,,My jako politici na evropské úrovni bojujeme za to, aby se využily všechny prostředky, které ještě jsou na té hranici, kdy Putin nemůže říct, že zaútočilo NATO. To je právě zásobování Ukrajiny zbraněmi. Proti civilním ztrátám se dají postavit humanitární koridory,” uvedla europoslankyně.


Více zde. 

kategorie Z médií