KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Bráním ty nejzranitelnější, a to jsou děti
Zpět

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Bráním ty nejzranitelnější, a to jsou děti

Přidáno 28. 5. 2024
Ilustrační foto
Katolický týdeník

Jiní stále jen slibují změny, my jsme v Evropské unii konkrétní změny dokázali prosadit a budeme prosazovat další. My Češi dokážeme být v Evropě úspěšní, chce to jen odvahu. Ochrana těch nejzranitelnějších, tedy dětí, je mou dlouhodobou prioritou, protože děti jsou budoucnost. 

Hrozba: ne Brusel, ale Putin
Bezpečnost je naše priorita číslo jedna. Nebude-li v Evropě mír a pokud nezastavíme ruského agresora, tak se nám bude všechno dělat hůř, třeba i ta ochrana přírody. EU nesmí obětovat lidská práva ekonomickému zisku. Musíme chránit lidská práva, právo na život a svobodu, ať je to kdekoli. Nesmíme ustupovat diktátorským režimům, Rusku nebo Číně.

Ochrana dětí
Vzala jsem si za úkol bránit ty nejzranitelnější, a to jsou děti. Budu tvrdě prosazovat ochranu dětí před zneužíváním na internetu, stejně tak pomoc dětem prchajícím před válkou a násilím, včetně navracení ukrajinských dětí násilně deportovaných do Ruska. Pracovat v Evropském parlamentu bylo pro mne ctí. Je to služba, kterou jsem dělala s plným nasazením. Budu pokračovat v podpoře vzdělávání a kultury, kterou jsem po dva mandáty zastávala ve funkci místopředsedkyně Výboru pro kulturu a vzdělávání. A chci zůstat věrná i své práci v zemědělském výboru. Čtenáře Katolického týdeníku jsem o své práci, tématech i názorech pravidelně informovala a doufám, že v tom budu moci pokračovat. 

Více zde

kategorie Z médií