KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Dezinformace je lež, která to o sobě ví. Svobodu slova musí doprovázet
Zpět

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Dezinformace je lež, která to o sobě ví. Svobodu slova musí doprovázet zodpovědnost

Přidáno 4. 8. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Ministerstvo vnitra ve zprávě o extremismu za první pololetí píše, že antisystémové hnutí zastínilo tradiční extremistickou a xenofobně populistickou scénu, přičemž dezinformace, zejména z Ruska, podkopávají demokracii. Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) v pořadu Události, komentáře ČT24 uvedla, že dezinformace není názor, ale záměrně šířená lež.

Šojdrová s deklarací, že svoboda projevu je základ demokracie, souhlasí, věří ale, že Česko by mělo zapracovat na strategii tváří v tvář dezinformacím. „Svobodu musí doprovázet zodpovědnost. Každý, kdo poruší zákon, musí počítat s tím, že je to jeho zodpovědnost. Tam, kde se začínají šířit dezinformace, které nabádají k organizovanému násilí a štvou lidi proti sobě, tam už je ohrožena bezpečnost. Tam končí svoboda lidí, kteří po sítích šíří násilí a nenávist,“ řekla.  

Šojdrová upozornila, že je nutné připomenout si, co to vlastně dezinformace znamená. „Dezinformace je lež, která to o sobě ví,“ zdůraznila. „To bychom neměli povolit, neměli bychom tomu jen přihlížet. Neměli bychom trpět, že někdo záměrně šíří lež, aby získal například politickou moc,“ sdělila.

Více zde.

kategorie Z médií