KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Děti jsou budoucností Ukrajiny a tu jí Rusko chce vzít
Zpět

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Děti jsou budoucností Ukrajiny a tu jí Rusko chce vzít

Přidáno 3. 8. 2022
Ilustrační foto
newstream.cz

Ruská invaze na Ukrajinu trvá již více než pět měsíců. Celá Evropa se semknula v duchu solidarity, mnozí přijímají prchající ukrajinské rodiny do svých domovů a sledujeme i úspěšnou integraci dětí do vzdělávacích systémů. Stále častěji se však objevují nové informace o situaci ukrajinských dětí, které jsou jako váleční rukojmí násilně unášeny do Ruska nebo zažívají jiná válečná traumata. Takovému utrpení nelze přihlížet. V Evropském parlamentu proto žádáme o mezinárodní o pomoc, píše v komentáři pro Newstream europoslankyně Michaela Šojdrová.

Během války platí děti a mladí lidé vždy tu nejvyšší daň – a to jak z hlediska obětí, tak z hlediska dlouhodobých následků na psychické a mentální zdraví. Válka bere dětem bezstarostné dětství, bezpečí rodného domu školy a další. V případě války na Ukrajině tomu není jinak.

Příběhy násilně deportovaných dětí se v médiích pravidelně objevují již od roku 2014. Vzhledem k tomu, že je velmi těžké ověřit konkrétní čísla, zaujímaly mezinárodní organizace doposud spíše zdrženlivý postoj.

Více zde.

kategorie Z médií