KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Chceme Ukrajinu v Evropské unii
Zpět

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Chceme Ukrajinu v Evropské unii

Přidáno 1. 3. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima News

Ukrajinské území napadla ruská armáda a situací se také aktivně zabývá Evropský parlament. V tomto týdnu měl na plénu projev prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj. Jaká byla reakce europoslanců? Situaci pro Primu okomentovala europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL).

,,Po projevu prezidenta Zelenského následoval mohutný potlesk ve stoje. Jednalo se o jasnou odpověď podpory a sounáležitosti. V dnešním usnesení je zaneseno všechno, v čem jsme mohli Ukrajině pomoci a o co nás žádá. Jedná se o tvrdé sankce: odpojení od systému SWIFT, vojenská pomoc a mnohé další,” uvedla Šojdrová. 


Řeč byla také o krocích, které by měly následovat pro integraci Ukrajiny do Evropské unie. ,,Není zde stát, který by nepodpořil kandidaturu Ukrajiny ve vstupu do Evropské unie. Pan prezident Zelenskyj podal přihlášku a teď ja na Evropské komisi a Radě, aby v tom učinila konkrétní kroky. Myslím si, že v tuto chvíli jde daleko více o symbol. Vše bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet válka na Ukrajině,” dodala Šojdrová.

Více zde. 

kategorie Z médií