KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Bezpečná jaderná energie má zůstat součástí našeho energetického mixu
Zpět

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): Bezpečná jaderná energie má zůstat součástí našeho energetického mixu

Přidáno 7. 7. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) se zúčastnila debaty českých europoslanců na televizi CNN Prima NEWS. Kromě jiného podpořila jadernou energetiku a vyjádřila vděk za pomoc, kterou se od České republiky, ale i od EU a dalších zemí dostává Ukrajině.

Šojdrová se například vyjádřila k tomu, že europoslanci podpořili zařazení jádra a plynu mezi zelené investice. „Já se domnívám, že kompromis, který byl v taxonomii vyjednán, je přijatelný i pro Českou republiku. Myslím si, že bezpečná jaderná energie má zůstat součástí našich energetických mixů. V rámci Evropské unie poklesly emise skleníkových plynů za posledních 10 let o 20 % a to je důvod, proč jsem se přece jen přesvědčila o tom, že jádro má smysl. To je důvod, proč si myslím, že to úsilí má smysl, jak bychom to nedělali. Jaderná energie je pro mě bezpečná a má být součástí našich zdrojů,“ tvrdí europoslankyně.

Ocenila také pomoc, které se od České republiky, ale i od celé EU dostává ukrajinským uprchlíkům. „Já myslím, že už teď je česká pomoc velmi výrazná. Ukrajina už do Evropské unie v podstatě vstoupila tím, že má na jejím území téměř čtyři miliony obyvatel, že tady statisíce ukrajinských dětí chodí do školy. Ukrajinci učí v našich školách, pracují v našich nemocnicích a v podstatě ta integrace začala touto cestou přirozeně. Málokdo ví, že Ukrajina ještě před válkou aplikovala kontrolní systém České školní inspekce. Z našeho vzdělávacího systému si berou mnoho poučení. Ale pomoc nepochybně musí přijít nejenom od České republiky, nejenom od Evropské unie, ale i od dalších světových partnerů,“ upozornila Šojdrová.

Více zde.

kategorie Z médií