KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Za posledních 30 let se žádná důchodová reforma nepřijala
Zpět

Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Za posledních 30 let se žádná důchodová reforma nepřijala

Přidáno 16. 3. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Prezident Petr Pavel se vyjádřil, že úpravu valorizace důchodů podepíše. Situaci vysvětloval v pořadu 360° poslanec za KDU-ČSL a člen rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Michael Kohajda.

„Musíme si uvědomit, že touto změnou, kterou jsme prosadili, jsme v tomto kalendářním roce ušetřili 19 miliard, v příštím roce ušetříme 26 miliard a během deseti let jenom tímto krokem ušetříme 316 miliard korun,“ objasnil potřebu úpravy valorizace důchodů poslanec Kohajda. 
 
„Pan ministr Marian Jurečka zpracoval se svým týmem konkrétní návrh důchodové reformy, který logicky projednal nejprve v koalici a v současné době jej předložil opozičním stranám. Komplexní reforma je ale samozřejmě složitá. Je potřeba zdůraznit, že za posledních 30 let se žádná nepřijala,“ vysvětluje Michael Kohajda. 
 
K otázce zmražení platů veřejných činitelů se poslanec Kohajda vyjádřil následovně: „Je potřeba zdůraznit, že ten zákon upravuje nejenom platy 200 poslanců a 81 senátorů, ale hlavně upravuje platy 3000 soudců, 1200 státních zástupců a několik dalších profesí. U soudců a státních zástupců bych trval na tom, ať jsou dobře ohodnocení, protože v opačném případě by se nám tady začínala otevírat možnost korupce. Právě proto musí být tyto profese dobře zaplacené. Pojďme tedy tuto věc řešit komplexně, systémově, a ne populisticky.“

Více zde.

kategorie Z médií