KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Úprava zdanění příjmů se nesmí dotknout rodin s dětmi a nízkopříjmovýc
Zpět

Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Úprava zdanění příjmů se nesmí dotknout rodin s dětmi a nízkopříjmových osob

Přidáno 24. 3. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Poslanec za KDU-ČSL Michael Kohajda přijal pozvání do pořadu Co na to vaše peněženka CNN Prima News. Spolu s poslancem za hnutí ANO Patrikem Nacherem diskutovali o odvolání generálního ředitele Úřadu práce ČR, transformaci České pošty nebo cestě ke snížení schodku státního rozpočtu.

„Problémy České pošty gradují, nyní dokonce došly do fáze hrozící insolvence. Je odpovědností naší vlády s tím teď něco udělat. Stejný problém tu máme s důchodovým systémem, který začíná kolabovat. Opět jsme to my, kdo situaci řeší. Pan ministr Rakušan představil jasný plán, který je nyní třeba uskutečnit. Pojďme do toho a ozdravme Českou poštu,“ uvedl Michael Kohajda.

Co se týče snížení schodku státního rozpočtu, je podle poslance za KDU-ČSL jednou z možných cest progresivní zdanění příjmů fyzických osob. „Vláda koná. Připravili jsme balíček, který obsahuje výčet možných úprav. V rámci úsporných opatření míří pan ministr Stanjura na 70 miliard korun na výdajové straně rozpočtu. Každý rok se náš schodek pohybuje ve stovkách miliard korun a to si náš stát jednoduše nemůže dovolit. My tedy jdeme v první řadě cestou škrtání na straně výdajové, kde je naší ambicí již zmíněných 70 miliard. Opatření však musíme zavést i na straně příjmů. Jako lidovci přitom dbáme na to, aby se případná úprava zdanění příjmů fyzických osob nedotkla rodin s dětmi a nízkopříjmových sociálních skupin,“ sdělil Kohajda.

Více zde.

kategorie Z médií