KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Při správě státu nelze postupovat způsobem „po nás potopa“
Zpět

Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Při správě státu nelze postupovat způsobem „po nás potopa“

Přidáno 9. 1. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima News

Michael Kohajda (za KDU-ČSL) včera vystoupil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS, kde hovořil o novele zákona o důchodovém pojištění, kterou bude tento týden projednávat Ústavní soud. Podle Kohajdy opozice nemá v oblasti valorizace penzí řešení, ale spíše chaos.

Podle Michaela Kohajdy, místopředsedy poslaneckého klubu KDU-ČSL a člena Ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky návrh poslanců hnutí ANO přináší do celého systému spíše chaos. V krajním případě by hrozilo třeba i nevyplacení některých důchodů. „Kdyby Ústavní soud tuto vládní novelu zrušil, mohl by nastat chaos. Některé důchody by byly ohroženy. Hnutí ANO návrh zkrátka nepromyslelo,“ obává se Kohajda.

„Ústavní stížnost jsem si celou pečlivě pročetl a nikde nebyla ani zmínka o tom, co by se mělo dít poté, kdyby Ústavní soud tu novelu stávajícího zákona zrušil. Návrh ze strany ANO nepřináší žádné komplexní řešení. Nelze se přece chovat ve stylu po nás potopa, tady je nějaký návrh, a pak si dělejte, co chcete,“ řekl Michael Kohajda, který zároveň věří, že Ústavní soud rozhodne ve prospěch změny zákona o důchodovém pojištění.

Více zde.

kategorie Z médií