KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Občané mají právo znát pravdu o nevyhnutelnosti důchodové reformy
Zpět

Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Občané mají právo znát pravdu o nevyhnutelnosti důchodové reformy

Přidáno 27. 5. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima News

Demografický vývoj je neúprosný, populace stárne. Proto je důchodová reforma nezbytná, teprve lidovci našli odvahu ji připravit. K prorodinným prvkům důchdové reformy, ale i k politické kultuře se v nedělní Partii vyjádřil místopředseda poslaneckého klubu a člen sněmovního rozpočtového výboru Michael Kohajda (za KDU-ČSL).

„Je potřeba mít na paměti aktuální demografický vývoj a vnímat, kolik ekonomicky aktivních lidí pracuje na jednoho důchodce nyní, a jak tomu bude v budoucnosti. Naše populace stárne. A je konečně potřeba říct lidem pravdu, aby občané České republiky věděli, že tu existuje problém. Dlouho se o důchodové reformě mlžilo. Jsou to až lidovci, kteří přicházejí s komplexním návrhem. Naším cílem přece nesmí být zadlužování dalších generací,“ řekl Michael Kohajda.
 
Člen sněmovního výboru dále hovořil o prorodinných prvcích důchodové reformy, které by mohli zpomalit tempo klesající porodnosti. „Lidovci prosadili navýšení rodičovského příspěvku. Navrhujeme zvýšení slev na děti,“ uvedl Kohajda.
 
Tématem diskuze byla i mnohdy velmi vypjatá atmosféra na půdě Poslanecké sněmovny. „Stupňování nenávisti je vždy cesta do pekel. Já si myslím, že bychom se měli vrátit ke slušnosti. Někdy je ve sněmovně vypjatější atmosféra, ale jsme dospělí lidé a měli bychom umět jít příkladem. Jsem přesvědčený, že právě slušností můžeme dojít dál, než když si budeme vzájemně nadávat," prohlásil. 

Více zde

kategorie Z médií