KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Neúčast hnutí ANO na jednání k důchodové reformě je nezodpovědná zejmé
Zpět

Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Neúčast hnutí ANO na jednání k důchodové reformě je nezodpovědná zejména vůči jeho voličům

Přidáno 22. 4. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima News

Představitelé nejsilnější opoziční strany zrušili účast na schůzi, kde se mělo jednat o důchodové reformě. Člen sněmovního rozpočtového výboru Michael Kohajda (za KDU-ČSL) takové jednání vnímá jako velmi nezodpovědné a blíže se k němu vyjádřil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

„Chováním opozice jsem byl velmi překvapen. Ještě když jsme se o jednání ohledně penzijní reformy s panem prezidentem bavili v tomto studiu, Alena Schillerová se ani slůvkem nezmínila, že by snad jen zvažovali, že tam nepůjdou. Jejich rozhodnutí je podle mě nezodpovědné, protože debata o důchodové reformě je nezbytná. Když má hnutí ANO příležitost, aby vznášelo připomínky, argumenty či jiná řešení, tak má toho prostoru využít. Má totiž zodpovědnost i vůči vlastním voličům. To, že se této zodpovědnosti vzdává, je pro mne nepochopitelné,“ řekl Kohajda.
 
Michael Kohajda připomněl, že lidovci jsou otevření kompromisu. Musí zde existovat vůle jednat, ta však na straně opozice bohužel chybí. „Názor nejsilnější opoziční strany je pro nás důležitý. Stojíme o to, abychom penzijní reformu prosadili v kompromisním znění. Ale jak se máme dozvědět, co si přeje hnutí ANO, když jeho zástupci odmítnou dorazit k jednacímu stolu? Chceme znát názor odpovědné opoziční strany, jenže my takový názor neslyšíme,“ namítl člen sněmovního rozpočtového výběru.

Více zde.

kategorie Z médií