KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Na zimní spotřebu domácností jsme připraveni dobře
Zpět

Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Na zimní spotřebu domácností jsme připraveni dobře

Přidáno 18. 7. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Zásobníky plynu jsou naplněny z více než 75 procent a přinejmenším na zimní spotřebu domácností jsme připraveni dobře, dokonce lépe než kdy dřív, zaznělo v nedělní Partii Plus od vládního poslance za KDU-ČSL Michaela Kohajdy. Opozici vyčetl, že za roky ve vládě neudělala pro energetickou bezpečnost Česka vůbec nic. 

Kohajda obhajoval vládní postup pro zajištění energetické bezpečnosti. „Zásobníky jsou z více než 75 procent naplněny. Na zimní spotřebu přinejmenším domácností jsme připraveni dobře, lépe než kdy dřív. Chtěl bych se zeptat právě kolegyně, co její vláda za poslední roky udělala pro energetickou samostatnost, že nám teď vyčítá, že z měsíce na měsíc neumíme udělat další ropovod, další plynovod. Měli čtyři roky a neudělali vůbec nic,“ zdůraznil. „Mohli budovat alternativní plynovod,“ dodal.

Poslanec uklidnil občany také ohledně cen potravin. „Já bych ocenil, kdyby kolegové nestrašili něčím, co vůbec pravda není. V posledních týdnech dvou snížila se cena pšenice o 25 % v Evropské unii, o 37 % ve Spojených státech. V nejbližších týdnech se tento vývoj projeví i v České republice," upozornil.

Více zde.

kategorie Z médií