KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Hnutí ANO může u Ústavního soudu způsobit snížení důchodů
Zpět

Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Hnutí ANO může u Ústavního soudu způsobit snížení důchodů

Přidáno 11. 1. 2024
Ilustrační foto
Forum 24

Po nás potopa. Tak by se dal definovat přístup parlamentní opozice k problematice důchodů. K penzijní reformě lidoveckého ministra práce Mariana Jurečky mají jen výtky, vlastní záchranu kolabujícího systému nenabízejí. A stejný postup zvolili i při stížnosti k Ústavnímu soudu, kterou se instituce ve středu zabývá.

Sice kritizují červnovou změnu valorizace důchodů jako nezákonnou, ale absolutně se ve své stížnosti nezamýšlejí nad tím, co by se stalo, kdyby u soudu uspěli. Důsledek by totiž nemusel být pro každého penzistu pozitivní. Když se nad výsledky svého konání hnutí ANO nedokáže zamyslet samo, rozhodl jsem se to udělat za ně.

Opozice tvrdí, že změna výměry mimořádné valorizace penzí byla retroaktivní, a proto by neměla platit. Také kritizuje přijetí změny ve stavu legislativní nouze, kterou vláda odůvodnila vznikem závažných hospodářských škod. Chtějí proto, aby Ústavní soud zrušil související legislativu, a tím změnu valorizace zneplatnil.

Více zde.
 

kategorie Z médií