KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Důchody musíme řešit nyní, v budoucnu už bude pozdě
Zpět

Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Důchody musíme řešit nyní, v budoucnu už bude pozdě

Přidáno 10. 4. 2024
Ilustrační foto
Prima CNN NEWS

Občané České republiky mají právo být dostatečně informováni o tom, co by přineslo přijetí eura. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS dále Michael Kohajda (nestr. za KDU-ČSL), člen sněmovního rozpočtového výboru, hovořil o nezbytnosti reformovat důchodový systém.

„Vždy jsem byl pro přijetí eura, ale myslím si, že to není otázka jednoho roku. Celý proces trvá mnohem déle a na nás teď je, abychom nejdříve našim občanům vysvětlili, jaká pozitiva, případně negativa, přináší přijetí eura. Ve veřejném prostoru bohužel koluje řada nepravd, které by měly být objasněny,“ řekl člen sněmovního rozpočtového výboru Kohajda.

Diskutovalo se rovněž o nezbytné reformě penzijního systému, kterou připravil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Opozice, která návrh kritizuje, s ničím konstruktivním doposud nepřišla. „To, že stoprocentně nevím, co bude za třicet let, pro mě přece není argumentem, že to mám nechat být a nic nedělat, to prostě nejde. My lidovci nikoho nestrašíme, ale říkáme, že je potřeba s penzemi něco dělat, jinak se nám to vymkne z ruky. Marian Jurečka vypracoval zásadní důchodovou reformu a za posledních třicet let je to jediný posun a komplexní plán, který tu máme. Populace v České republice bohužel stárne,“ reagoval Michael Kohajda na druhého hosta Patrika Nachera (ANO).

Více zde.

kategorie Z médií