KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Díky stabilizovanému rozpočtu bude možné navýšit mzdy zaměstnancům
Zpět

Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Díky stabilizovanému rozpočtu bude možné navýšit mzdy zaměstnancům

Přidáno 3. 7. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Současná čísla jasně ukazují, že státní rozpočet je na tom lépe než minulý rok touto dobou. Lze předpokládat, že i letos se dodrží plánovaný schodek, což by znamenalo dobrou zprávu pro zaměstnance ve veřejném sektoru. Nejen k tématu navyšování mezd hovořil poslanec a člen sněmovního rozpočtového výboru Michael Kohajda (za KDU-ČSL) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Michael Kohajda promluvil o současném stavu státního rozpočtu České republiky. „Když porovnáme stav financí v rozpočtu v červnu v tomto roce a v roce minulém, zjistíme, že jsme na tom teď o poznání lépe. Přitom i minulý rok jsme dodrželi plánovaný schodek rozpočtu, letos se nám to podaří znovu. Je tu tím pádem vytvořen prostor proto, aby se mohly navýšit platy ve veřejném sektoru,“ prohlásil Kohajda s tím, že máme dostatečnou rezervu.
 
„Je potřeba myslet na to, že jsou tu oprávněné požadavky státních zaměstnanců, aby se jim zvyšovaly platy, zároveň tu ale usilujeme i o rozpočtovou zodpovědnost,“ vysvětlil Michael Kohajda.

Více zde.

kategorie Z médií