KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (nestr. za KDU-ČSL): U povzbuzování pracovního trhu musíme myslet na ohrožené
Zpět

Michael Kohajda (nestr. za KDU-ČSL): U povzbuzování pracovního trhu musíme myslet na ohrožené

Přidáno 8. 2. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Návrhy Národní ekonomické rady vlády, nebo zavedení eura. I to byla témata, o kterých debatoval poslanec Michael Kohajda (nestr. za KDU-ČSL) pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

„NERV zpracoval zejména ekonomický pohled a v něm má pravdu. Náš pracovní trh je v současnosti zkostnatělý a neumožňuje další rozvoj. My jako politici se ale musíme na problematiku i z jiných úhlů, musíme vnímat i sociální rozměr. Samozřejmě nelze bez udání důvodu vyhodit matku samoživitelku, co má doma malé dítě nebo lidi v předdůchodovém věku, to nemůžeme dopustit. Myslím si, že NERV nám podal důležité východisko, ale my jako politici musíme pracovat tak, aby to bylo výhodné nejen pro naši ekonomiku, ale i pro naše lidi. Určitě ohlídáme, aby zranitelní nebyli těmito opatřeními zasaženi,“ komentoval Kohajda návrh NERVu.
 
„Pan ministr Martin Dvořák koordinuje jednotlivé kroky dalších ministerstev. U nás trochu převládá resortismus, ve kterém si každé ministerstvo dělá to své, ale je potřeba, aby ten vztah vůči Evropské unii někdo koordinoval a sjednocoval. A to se právě děje i díky Ministerstvu pro evropské záležitosti. Rád bych zdůraznil, že se skutečně nejedná o celé ministerstvo, ale o jednoho konkrétního ministra, který má svůj tým. Rozhodně ho nelze porovnávat s ostatními ministerstvy, například co se týče výše nákladů na provoz. Je dobré, že máme někoho, kdo politiku vůči Bruselu sjednocuje. Na jednáních je velmi evidentní, jestli stát zastupuje minstr nebo úředník,“ reagoval Kohajda na dotaz svého oponenta v debatě, který se ptal, proč potřebujeme ministra pro evropské záležitosti.
 
Více zde.

kategorie Z médií