KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (nestr. za KDU-ČSL): Není vhodné, aby jedna strana ve vládě vytvářela vnitřní opozic
Zpět

Michael Kohajda (nestr. za KDU-ČSL): Není vhodné, aby jedna strana ve vládě vytvářela vnitřní opozici

Přidáno 7. 2. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

V úterý večer byl hostem pořadu 360° na CNN Prima NEWS Michael Kohajda (nestr. za KDU-ČSL). Mezi hlavní témata patřilo dohodovací řízení vlády, které se uskutečnilo tentýž den, komunikace vlády nebo výzvy, které před KDU-ČSL v současnosti stojí. 

„Já si myslím, že s výsledkem jednání můžeme být spokojeni. Ukázalo se, že se nejedná o nějaký zásadní rozkol v rámci koalice a že jenom ministr nesprávně pojmenoval svého poradce. Z toho vzniklo celé to nedorozumění, a to se nyní podařilo vyřešit. Také se tam vyjasnilo, že není vhodné, aby se jedna z vládních stran takto emancipovala a stala se jakousi vnitřní opozicí. To nepřináší stabilitu vládě a v důsledku ani České republice. Doufám, že se situace uklidnila a od zítřka povedeme nový způsob komunikace, a to jak na koaliční úrovni, tak i v komunikaci s veřejností,“ řekl poslanec Kohajda o dohodovacím řízení. 
 
„To ale neznamená, že např. programová emancipace je špatná věc, jen nesmí narušovat fungování vlády. I cílem KDU-ČSL je nyní ukázat lidem náš program a lépe ho komunikovat vůči veřejnosti. Myslím si, že třeba Marian Jurečka na resortu práce a sociálních věcí odvádí velmi dobrou práci. Intenzivně pracuje nejenom na důchodové reformě, ale nedávno zveřejnil i reformu sociálních dávek,“ dodal. 
 
Více zde.

kategorie Z médií