KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (KDU-ČSL): Vždy musíme zohledňovat to, co si může náš státní rozpočet dovolit
Zpět

Michael Kohajda (KDU-ČSL): Vždy musíme zohledňovat to, co si může náš státní rozpočet dovolit

Přidáno 12. 6. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Poslanec a člen rozpočtového výboru Michael Kohajda v pořadu 360° diskutoval o vládních změnách důchodového systému. Podle Kohajdy jsou změny ve valorizaci potřeba, neboť si je v současné výši nemůže státní rozpočet dovolit. Zároveň se také vyjadřoval k reformě migračních pravidel Evropské unie. Podle Kohajdy je dobře, že dohoda ohledně nových pravidel vznikla, měla však být propracovanější.

„Je dobře, že nějaká dohoda vznikla, nicméně eurolidovečtí poslanci k ní měli zásadní věcné výhrady a pro dohodu nehlasovali. Myslím si, že přijetí dohody mělo být více prodiskutováno a některé části dohody měly být lépe propracovány. Je potřeba zdůraznit, že Česká republika nebude mít povinnost přijímat žádné uprchlíky a jednoduše se nám započítají uprchlíci přijatí z Ukrajiny,“ míní poslanec Michael Kohajda.

„Jsem s navrhovaným vzorečkem pro výpočet důchodu spokojen. Vždy budou mít pobíratelé důchodu pokryto sto procent inflace, to je jistota, kterou u nás snad nemá žádná jiná sociální skupina. Navíc bude zohledněno třicet procent meziročního růstu průměrné mzdy. Doteď to bylo padesát procent, ale je potřeba na rovinu říct, že je náš důchodový systém deficitní a my si to již nemůžeme dovolit. Myslím si, že toto je rozumné nastavení a musíme vždy zohledňovat to, co si náš státní rozpočet může dovolit,“ dodává poslanec a člen rozpočtového výboru Michael Kohajda.

Více zde.

kategorie Z médií