KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (KDU-ČSL): Stát nejvíce šetří u sebe – na provozních výdajích, mzdách a dotacích
Zpět

Michael Kohajda (KDU-ČSL): Stát nejvíce šetří u sebe – na provozních výdajích, mzdách a dotacích

Přidáno 20. 9. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Místopředseda lidoveckého poslaneckého klubu a člen rozpočtového výboru Michael Kohajda v pořadu 360° na CNN Prima News upozornil, že stát šetří primárně na sobě a daně zvedá jen minimálně. Také připomněl, že pro občany, kteří by se v zimě dostali do problémů kvůli možnému nárůstu cen energií, je tu k dispozici rozsáhlá sociální podpora.


„Občané po státu chtějí, aby v prvé řadě šetřil u sebe. To my musíme splnit, protože si myslím, že ten požadavek je oprávněný. A co jsme řekli, to také uděláme, to znamená v objemu 5 % z provozu a 2 % na mzdách prostě ušetříme,“ říká místopředseda.

„Český statistický úřad porovnává ceny potravin a u zásadní části z nich už vidí postupný pokles. To je podle mě dobrá věc. Pokud navíc náklady na bydlení, do čehož spadá i elektřina a plyn, vzrostou a činí u víc jak 30 % procent příjmů, domácnost má automaticky právo na příspěvek na bydlení. My tady tu záchrannou síť máme a občané by se neměli bát ji využít,“ dodává.

Více zde.

kategorie Z médií