KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Michael Kohajda (KDU-ČSL): Pouhé spoření není dostačující, je potřeba zvážit další rozpočtové příjmy
Zpět

Michael Kohajda (KDU-ČSL): Pouhé spoření není dostačující, je potřeba zvážit další rozpočtové příjmy v oblasti daní

Přidáno 28. 3. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Poslanec Michael Kohajda se v rozpravě s poslancem Radimem Fialou vyjadřoval k příjmům a výdajům státu. Podle Kohajdy je primární úspora na straně výdajové, avšak se současným schodkem 295 miliard korun nepředpokládá, že pouze úspory budou účinným systémovým řešením. Dle jeho názoru je třeba hledat řešení i na straně příjmové a hledat další rozpočtové příjmy i v oblasti daní.

„Jsem přesvědčený, že nakonenec převáží zodpovědnost a pádnými argumenty přesvědčíme i občanské demokraty říkající, že zvyšování daňových příjmů není vhodnou cestou, neboť pouhé úspory a šetření nás nedovedou k rozpočtové zodpovědnosti, k vyrovnaným rozpočtům a k tomu, abychom se opravdu dostali po několika relativně mnoha letech na vyrovnané rozpočty," domnívá se poslanec Michael Kohajda.

„Kupříkladu co se týká výdajů a jednotlivých ministerstev, tak tady mohu třeba uvést, že ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením Mariana Jurečky snížilo svůj počet úředníků na stav z roku 2015, toto je tedy jedna z konkrétních úspor, kterých jsme dosáhli. Kromě spoření je ale potřeba zvážit i další rozpočtové příjmy, a tady chystáme hned několik opatření v oblasti daní, jak daní přímých a nepřímých, tak třeba i daně z nemovitých věcí,“ dodává poslanec Michael Kohajda.

Více zde.

kategorie Z médií