KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (KDU-ČSL): Plánované škrty jsou nutné, při plánovaní balíčku jsme mysleli na sociáln
Zpět

Michael Kohajda (KDU-ČSL): Plánované škrty jsou nutné, při plánovaní balíčku jsme mysleli na sociálně slabé i rodiče s dětmi

Přidáno 24. 5. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Poslanec a člen rozpočtového výboru sněmovny Michael Kohajda se v názorovém duelu s poslankyní hnutí ANO Margitou Balaštíkovou vyjadřoval ke schodku státního rozpočtu a plánovanému ozdravnému balíčku. Kohajda diskutoval o tom, jak vysoké se očekávají úspory a kdy se škrty začnou projevovat.  

„Balíček bude účinný od prvního ledna roku 2024 a konsolidace veřejných financí na základě tohoto balíčku by měla probíhat v letech 2024 a 2025. Jsme přesvědčeni, že tak, jak to máme nyní pro tyto roky naplánováno, tak plánovaných změn dosáhneme. Co se týká tohoto roku, tak v následujících měsících očekáváme podle vyjádření ministra Stanjury vyšší jednorázové příjmy do státního rozpočtu a jsme ujišťováni, že i letošní státní rozpočet bude naplněn,“ uvedl člen rozpočtového výboru sněmovny Michael Kohajda.

„My jsme do vyjednávání šli s návrhem tří sazeb DPH s tím, že by základní potraviny spadaly pod desetiprocentní sazbu DPH, nakonec je to dvanáct procent. Respektuji však, že jsme jednou z pěti koaličních stran a musíme se umět dohodnout a přistoupit na kompromis. Za lidovce jsme prosadili, že chráníme rodiče s dětmi a sociálně slabé, a za to jsem rád. Pečlivě jsme se také připravovali a svými argumenty jsme kolegy přesvědčili, že škrty a úspory nesmí na tyto skupiny negativně dopadnout,“ míní Michael Kohajda.

Více zde.

kategorie Z médií