KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Nepřipustíme, aby základní potraviny, léky nebo zdravotnické pomůcky,
Zpět

Michael Kohajda (za KDU-ČSL): Nepřipustíme, aby základní potraviny, léky nebo zdravotnické pomůcky, jakkoliv zdražily

Přidáno 24. 1. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima News

Michael Kohajda, předseda sněmovního podvýboru pro bankovnictví za KDU-ČSL, vystoupil v pořadu „Co na to vaše peněženka“ pro CNN Prima News. Zde byla řešena otázka státního dluhu, energetické tarify, primárně byla probíraná daň z přidané hodnoty.

„V prvé řadě bychom chtěli udělat v sazbách DPH pořádek, nekomplikovat je, udělat je přehledné. Že by tento krok mohl přinést i nějaké další rozpočtové příjmy, je sekundární záležitost. Za lidovce musím říct, že my rozhodně nepřipustíme, aby základní potraviny, léky nebo zdravotnické pomůcky, jakkoliv zdražily kvůli tomu, že by se měnila sazba daně,“ zdůraznil Michael Kohajda.

„Měla by proběhnout debata, jestli nemá zůstat desetiprocentní snížená sazba daně a pak jen ta základní, díky tomu bychom dokázali, aby základní komodity zůstávali levné. Tyto komodity by spadaly právě do té desetiprocentní sazby daně, s tím by se ale muselo pohlídat, aby si toto zlevnění nevybírali obchodníci na svých maržích,“ uvedl Michael Kohajda.

Více zde.

kategorie Z médií