KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Michael Kohajda (KDU-ČSL): Deklarace PSP, že Rusko je teroristický stát, je i morálním apelem. Nemůž
Zpět

Michael Kohajda (KDU-ČSL): Deklarace PSP, že Rusko je teroristický stát, je i morálním apelem. Nemůžeme mlčet, když se dějí na Ukrajině takové hrůzy

Přidáno 21. 11. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima News

Předseda sněmovního podvýboru pro bankovnictví Michael Kohajda za KDU-ČSL se účastnil debaty v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Debata se týkala nejen zastropování cen energií, Ukrajiny a činů, které na ní páchá Rusko, ale také nadcházejících prezidentských voleb a jejich kandidátů.

„Deklarace Poslanecké Sněmovny, že je Rusko teroristickým státem, není pouze deklarací, ale i morálním apelem. Nemůžeme mlčet, když se dějí na Ukrajině takové hrůzy. My podporu Ukrajiny neděláme kvůli líbivosti na sociálních sítích. My to skutečně tak cítíme, že je potřeba tvrdě říct, že je opravdu špatně, jaké činy na ní Rusko páchá, a tak se dá považovat za teroristický stát. Jestli SPD dělá některé své kroky podle toho, jak se to bude nebo nebude líbit na sociálních sítích, tak to mi je opravdu líto,“ uvedl Michael Kohajda.

„Určitě nebudu v prezidentských volbách volit Andreje Babiše, a to ne proto, že je politickým oponentem, ale proto, že se chová agresivně, zneužívá sociální sítě a média, a tím neustále rozděluje společnost, což po vládě minulých prezidentů opravdu nepotřebujeme,“ zdůraznil Kohajda.

Více zde.
 

kategorie Z médií