Škrty v dotacích a na provozu státu tvoří největší částí plánovaného vládního úsporného balíčku. Jak by úspory měly blíže vypadat a dokdy podle vlády mají být změny účinné nejpozději, komentoval pro ČT24 Michael Kohajda, poslanec a člen rozpočtového výboru sněmovny.
„Neobávám se, že by úspory zůstaly za očekáváním. Ministři dostali svá zadání, kolik má kdo ušetřit a nyní je to osobní odpovědnost každého jednotlivého ministra, aby našel ty částky, které byly dohodnuty. Ministři jsou si své odpovědnosti dobře vědomi,“ uvedl člen rozpočtového výboru sněmovny Michael Kohajda.
„Snažili jsme se, aby dopady plánovaných úspor neměly negativní dopad zejména pro rodiče s dětmi a sociálně slabé. Myslím si, že tady jsme jako lidovci sehráli opravdu silnou roli a celkově jsme dosáhli toho, aby úspory byly rovnoměrně rozloženy na celou společnost,“ míní Michael Kohajda.
„Měníme více než padesát zákonů a vysvětlovat jednotlivé změny je pak složité, nicméně vláda se snaží co nejjednodušeji interpretovat plánované změny tak, aby je všichni lidé byli schopni pochopit,“ dodává Michael Kohajda.
Více zde.