KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Marže a obchodní přirážky nejsou sprostá slova, ale je důležité, aby se dod
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Marže a obchodní přirážky nejsou sprostá slova, ale je důležité, aby se dodržovala pravidla

Přidáno 14. 9. 2023
Ilustrační foto
ministerstvo zemědělství

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) je smířený se škrty v rozpočtu na příští rok, řekl v pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS. Upozornil také, že mnohé potraviny již zlevňují.

Výborný prohlásil, že nejprve bude šetřit uvnitř ministerstva zemědělství. V minulosti se už podle něj zrušilo 21 míst. Další budou pokračovat a podívat se chce i na pozice v podřízených organizacích resortu. „Neohrozíme fungování ministerstva. Je to o efektivitě práce. Nechci také snižovat platy,“ řekl Výborný.

Na dotaz, kdy nastane razantnější zlevnění potravin, ministr prohlásil, že v některých případech to už nastává. Další snížení cen by mělo přijít v příštím roce kvůli přesunu potravin do nově vytvořené sazby DPH. Ceny potravin by měly klesnout o tři procentní body. „Vnímám férový příslib, že se od ledna projeví změna DPH na potravinách,“ řekl Výborný s tím, že slib dostal od zástupců obchodních řetězců.

Ministr dodal, že stále vytváří neformální tlak na všechny články řetězce u potravin. Tedy na zemědělce, potravináře a obchodníky. „Pro mě je důležité, aby se dodržovala pravidla. Marže a obchodní přirážky nejsou sprostá slova. Musí ale být korektní,“ dodal Výborný.

Více zde.

kategorie Z médií