KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marie Jílková (KDU-ČSL): V KDU-ČSL rodinu skutečně respektujeme a citlivě ji vnímáme
Zpět

Marie Jílková (KDU-ČSL): V KDU-ČSL rodinu skutečně respektujeme a citlivě ji vnímáme

Přidáno 22. 7. 2022
Ilustrační foto
281.cz

S místopředsedkyní poslaneckého klubu KDU-ČSL a předsedkyní Stále komise pro rodinu a rovné příležitosti o cílech rodinné politiky, o tom, jak se má stát starat o příznivé podmínky pro rodiny v různých fázích života, o rovnováze mezi finanční podporou rodin a podporou služeb pro rodiny, o fungování poslanecké sněmovny pohledem nové poslankyně nebo o větším zapojení žen do politiky.

Jak to funguje v KDU-ČSL? Snažíte se straníkům, kteří jsou rodiči, při práci vyjít vstříc?
Ano, velmi tomu pomohla covidová karanténa, ale přetrvává to dosud. Stranická setkání jedou zároveň fyzicky i online. KDU-ČSL se hlásí k podpoře rodiny a je to hodnota, kterou zástupci strany sami žijí. Nejde o nic umělého nebo implantovaného. My rodinu skutečně respektujeme a citlivě ji vnímáme. Umím si například představit, že bych se kvůli dítěti na půl roku vzdala svého mandátu a poté se mohla v klidu vrátit na stejnou pozici.

Vy jste nedávno zorganizovala setkání aktivních žen, a to jak v politice, tak například v byznyse. Jaký to má podle vás význam?
Obecně mám pocit, že spolupráce je velmi důležitá. Když budeme kooperovat, získáme mnohem více, než když si každý bude snažit urvat svůj kus jen pro sebe. Já jsem měla pocit, že ze strany různých institucí komentují dění ve sněmovně jen muži. To mi bylo líto, protože mám pocit, že doba se mění. Ženy podnikatelky by měly být více vidět, protože jejich zkušenost je také cenná. V rámci mnou zorganizovaného setkání proběhl networking a zrodilo se mnoho projektů, které probíhají třeba i dosud.

Více zde.

kategorie Z médií