KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marie Jílková (KDU-ČSL): Lidovci kladou důraz na rovnost mužů a žen
Zpět

Marie Jílková (KDU-ČSL): Lidovci kladou důraz na rovnost mužů a žen

Přidáno 27. 7. 2022
Ilustrační foto
Studentské listy

Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková či poslankyně Marie Jílková se dlouhodobě věnují problematice redefinice znásilnění. Současný zákon klasifikuje jako znásilnění až moment, kdy pachatel použije vůči oběti násilí či zneužije její bezbrannosti – lidovecké političky spolu s politiky dalších stran chtějí takovou definici, která bude založená na souhlasu všech zúčastněných se sexem.

Poslanecká novela na takové bázi je již připravená, i za podpory Jílkové, která si téma vzala za své – a nedávno k tématu redefinice znásilnění vystoupila na letní akci Mladých lidovců spolu se zakladatelkou organizace Konsent Johanou Nejedlovou. Pozornost lidovecká politička z Jihomoravského kraje vzbudila také tím, že v nedávné anketě magazínu Refresher jako jediná lidovecká poslankyně a jako jedna z mála poslankyň vůbec uvedla, že se považuje za feministku.

„Nedávno jsem poměrně jasně deklarovala svůj postoj, že jsem feministka a překvapilo mě, jakou odezvu to vzbudilo a že není vůbec samozřejmé se takto označovat. Mezi svými kolegy a kolegyněmi v KDU-ČSL vidím řadu feministů a feministek, jen se tak sami neoznačují. Zřejmě je ten pojem poněkud třaskavý a zatížený negativními konotacemi,“ říká na to Jílková.

Více zde.
Zdroj fotografie: Mladí lidovci

kategorie Z médií