KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marie Jílková (KDU-ČSL): Bít děti není normální
Zpět

Marie Jílková (KDU-ČSL): Bít děti není normální

Přidáno 8. 6. 2023
Ilustrační foto
Lidové noviny

Publicista Petr Kolman ve včerejším komentáři (Padla facka v rodině. Ale jsou i horší věci, LN 7. 6.) popustil uzdu fantazii a zamyslel se nad kampaní, kterou jsme se s jihomoravským hejtmanem Janem Grolichem (KDU-ČSL) vymezili proti fyzickým trestům na dětech. Kampaň souvisí s iniciativou Dětství bez násilí z pera Úřadu vlády, ministerstva spravedlnosti a ministerstva práce a sociálních věcí.

Chceme poukázat na to, že děti v české společnosti nejsou dostatečně chráněné před násilím, které společnost toleruje jako výchovnou metodu. Cílem kampaně je primárně osvěta, pouze okrajově zmiňuje také úpravu legislativy. Právě k té se však Petr Kolman vyjadřuje a předpokládá, že půjdeme cestou kriminalizace rodičů.

Mohu všechny rodiče ujistit, že nehodláme nikoho trestat za způsob výchovy. Jako rodič vím, jak je často obtížné udržet nervy na uzdě. Náročné je to pro rodiče malých dětí v období vzdoru, ale i v případě pubertálních dětí. Kdo někdy zažil vyjednávání o uklízení pokoje, postoji k domácím pracím nebo k využívání technologií, ví, o čem mluvím. Nicméně kdykoli jsem použila tělesný trest, považovala jsem to za svoje osobní selhání a s odstupem vidím, že se situace dala vyřešit jinak.

Více zde.

kategorie Z médií