KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka: Zelenání evropské zemědělské politiky není jen výmysl bruselských úředníků
Zpět

Marian Jurečka: Zelenání evropské zemědělské politiky není jen výmysl bruselských úředníků

Přidáno 20. 5. 2021
Ilustrační foto
asz.cz

Asociace soukromého zemědělství ČR pokračuje v sérii rozhovorů se zástupci jednotlivých demokratických stran nejen o budoucnosti českého zemědělství. Řada přišla na předsedu KDU-ČSL a bývalého ministra zemědělství Mariana Jurečku.

Co vede KDU ČSL a vás osobně k zájmu o zemědělství? 

Jsem kluk z vesnice. Kluk, který od malička v zemědělství vyrůstal. Ještě za komunismu rodiče chovali ovce, potom býky, krávy a další drobná zvířata. Všichni moji předci až do roku 1620, kam sahá rodokmen, byli prokazatelně sedláci v oblasti Hané. Krev není voda, a tyto věci má zkrátka člověk zažité. Sám jsem prošel kompletním vzděláním střední a vysoké školy v oblasti zemědělství. Ve druhém ročníku na vysoké škole jsem začal soukromě hospodařit. Takže mi přijde logické, že se zemědělství věnuji. Pokud jde o KDU-ČSL, vždy jsme stavěli na tom, že pro udržitelnost našeho života je důležité, abychom zde měli zajištěnou generační obnovu a abychom pečovali o rodiny. Protože rodina je základ fungování pro jakoukoliv společnost. Druhá věc je ta, pokud pečujeme o lidi a lidské vztahy, tak je nutné pečovat také o to, abychom se měli čím uživit. Pro udržitelný život je tedy důležité mít zde kvalitní zemědělství a dobrou péči o krajinu. U konzervativní strany mi to přijde jako základ toho, proč vlastně má smysl politiku dělat a o co má smysl z hlediska hodnot pečovat.

Více zde.

kategorie Z médií