KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka: Vláda se panu premiérovi měla vzepřít a říct, že to chceme jinak
Zpět

Marian Jurečka: Vláda se panu premiérovi měla vzepřít a říct, že to chceme jinak

Přidáno 2. 10. 2020
Ilustrační foto
Frekvence 1

Pandemie koronaviru se rapidně zhoršila s příchodem druhé vlny. Vláda nestihla včas zareagovat a kroky dělala hlavně pro předvolební PR a vůbec je důsledky nezajímaly. Jak to bylo ohledně zavedení opatření v září, a jak se ve sněmovně staví k celé krizi. K situaci se pro Frekvenci 1 vyjádřil předseda KDU-ČSL Marián Jurečka.

Epidemie koronaviru má dvě zásadní části. První část tvoří zejména první vlna ze které Česká republika vyšla poměrně dobře. “Myslím si, že na začátku velmi rychle uměli zareagovat především lidé, byla tady velká ohleduplnost, velké nasazení. Velmi dobře to taky zvládli zdravotníci a integrovaný záchranný systém, prostě společnost to dobře zvládla,” sdělil Marián Jurečka. Podle něj tomu také dopomohla vláda, která následně zavedla patřičné opatření a epidemii tak do jisté míry zastavila.

Momentálně se nacházíme ve druhé části, kde se před začátkem druhé vlny pandemie odehrál jeden z klíčově nešťastných zlomů. “Ten nastal na vládě 21. srpna, kdy tehdy přinesl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tu sérií opatření, která měla platit od 1. září a kdyby do toho tenkrát nevstoupil nešťastně Andrej Babiš, tak si myslím, že jsme dneska vůbec neřešily ty rekordní nárůsty,” uvedl předseda KDU-ČSL. Podle něj bychom dneska byli úplně někde jinde a neřešili bychom tak rekordní nárůsty počtu nakažených. “Vláda se panu premiérovi měla vzepřít a říct, prostě chceme to jinak, chceme, aby to šlo tou cestou, kterou navrhlo ministerstvo zdravotnictví,” dodal.

Více zde.

kategorie Z médií