KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka v Událostech, komentářích ke zprávě Evropské komise o střetu zájmů premiéra Babiše
Zpět

Marian Jurečka v Událostech, komentářích ke zprávě Evropské komise o střetu zájmů premiéra Babiše

Přidáno 4. 6. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Předseda Andrej Babiš je podle zprávy Evropské komise ve střetu zájmů. Jeho firmy ze skupiny Agrofert čerpaly neprávem dostace z Evropské unie. Teď za to šéf hnutí Ano čelí kritice opozice. Podle Mariana Jurečky bude poslanecký klub KDU-ČSL požadovat, aby se k dnešnímu plánovanému jednání zařadil bod o této zprávě a následně bylo možné vznést usnesení. 

Budu zítra navrhovat, abychom do toho usnesení také dali to, aby hlavním supervizorem bylo NKÚ. Protože si neumím představit, že by tady byl ministr za ANO, ať už by to byla Klára Dostálová nebo paní ministryně Schillerová, která by přišla a řekla, pane premiére Babiši, vy jste ve střetu zájmů. Já nevím, jestli by takovou schopnost někdo z těch ministrů měl, když ví, že zároveň je premiér schopen daného ministra odvolat, to také ví ti lidé v tom úřadu. V tom je také ten střet zájmů, o kterém se tady bavíme, řekl Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií