KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka v Událostech, komentářích ke stavu dálniční a silniční sítě
Zpět

Marian Jurečka v Událostech, komentářích ke stavu dálniční a silniční sítě

Přidáno 24. 7. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Ministr dopravy Vladimír Kremlík (nestr. za ANO) chce přeměnit státní příspěvkovou orgnizaci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na akciovou společnost do dvou let. O tom, že se ŘSD osamostatní, se jednalo už v minulosti. Kritika ŘSD nabírá na intenzitě i kvůli stavebním průtahům nejen na D1. S transformací budou nutné i legislativní změny. Poslanec za KDU-ČSL Marian Jurečka v pořadu Události, komentáře zkritizoval nečinnost hnutí ANO v oblasti dopravy. Už skoro sedmým rokem má ministerstvo dopravy i ministerstvo pro místní rozvoj hnutí ANO, jsou to dvě klíčová ministerstva z hlediska legislativy. Co se podařilo? V zásadě nic. Zákon o zrychlení liniové výstavby nepřipravila vláda, ale poslanci napříč politickým spektrem po šesti letech nečinnosti,“ zdůraznil Jurečka.

„Je to jedna z mála vlaštovek, které jaro nedělají,“ řekl Marian Jurečka ke zkrácení dopravního omezení mostu u Velkého Meziříčí o 35 dní od plánovaného termínu. Podle Jurečky se ale většina staveb na D1 nedaří zrealizovat v dřívějších termínech, loňská zima pak ukázala, že se nestíhá dodržet ani stanovený termín. „Tohle by se mělo do budoucna zlepšit, aby ministerstvo dopravy a potažmo Ředitelství silnic a dálnic dokázalo svoji činnost daleko lépe přenášet na stavební firmy, které by měly plnit termíny a především pak zkvalitnily svou práci,“ dodal Jurečka, člen podvýboru pro dopravu v Poslanecké sněmovně. 

Lidovecký poslanec také klade důraz na informovanost řidičů, kteří by měli mít aktuální informace o kolonách. „Dalším problém je také poskytování komfortu řidičů z hlediska aktuální dopravní situace. Lidé za volantem by měli daleko dříve vědět, že je někde kolona, případně dojíždějí k čelu kolony. A v neposlední řadě by se měl klást větší důraz na bezpečnost, protože u několika staveb došlo ke smrtelným úrazům právě proto, že řidiči nestihli dobrzdit a projeli uzavírku,“ uvedl. 

Více zde.

kategorie Z médií