KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka v Událostech, komentářích k vládnímu návrhu schodku státního rozpočtu na příští rok
Zpět

Marian Jurečka v Událostech, komentářích k vládnímu návrhu schodku státního rozpočtu na příští rok

Přidáno 21. 10. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Česko by podle vládního návrhu mělo příští rok hospodařit se schodkem 320 miliard korun. Opoziční strany upozorňují na to, že návrh nepočítá s daňovými změnami, komunistům se nelíbí zvyšování rozpočtu armády.  Podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky je současný návrh střelbou od boku. "Ještě 20. září paní ministryně financí Alena Schillerová mluvila o návrhu schodku 116 miliard korun, v průběhu října to bylo už přes 250 miliard a nyní vláda schválila schodek ve výši 320 miliard korun. Už to svědčí, že ten nárůst není úplně standardní," řekl šéf lidovců.

Podle Jurečky ale v návrhu chybí několik podstatných informací. "V rozpočtu není ujasněna například otázka příjmů, třeba v oblasti daní jsou výpadky, které nevíme, jestli skutečně nastanou. Jsou tam výpadky za zhruba 120 miliard korun, které nevíme, jestli k 1. lednu budou platit," uvedl v Událostech, komentářích Jurečka, který je také místopředsedou sněmovního hospodářského výboru.

Jako rozumné řešení nevidí ani nápad vlády zrušit superhrubou mzdu na dva roky. "Mnohem jednodušším a efektivnějším řešením by bylo zvýšit slevu na dani na poplatníka (manžela, manželku) a dítě." zmínil Jurečka.


Více zde.

kategorie Z médií